M/F Bore Song
| Rute | Hanko - Lübeck |
| IMO | 9443566 |
| Bygget i år | 2011 |
| Værft | Flensburger Schiffbau Gesellschaft mbH & Co. KG, Germany (#745) |
| Ejer | Bore Song Rederij |
| Operatør | Transfennica |
| Længde | 195,4 m |
| Bredde | 26,2 m |
| Dybdegående | 7,4 m |
| BRT | 25.325 |
| Maskineri | 1 * Wärtsilä 12V46F-CR |
| Fart | 19 kn. |
| Antal passager | 12 |
| Antal køjer | 12 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | 2.863 |
| Hjemstedshavn | Rotterdam |
| Flag | Netherlands |
| Tidligere navne | Bore Song (2024-2026) - Stena Line Bore Song (2023-2024) - Transfennica Bore Song (2011-2022) - P&O Ferries Bore Song (2011) - Mann Lines |
| Tidligere ejere | Firmanten Bore Song BV (2017)
Rettig Group Ltd. Bore (2011-2017) |
| Søster skibe | Bore Sea, |
| Notes | - |










