M/F Cronus Leader
| Rute | ? |
| IMO | 9464455 |
| Bygget i år | 2008 |
| Værft | Imabari Shipbuilding Marugame Yard, Japan |
| Ejer | Toko Unyu - Yamaguchi, Japan |
| Operatør | NYK Line |
| Længde | 200 m |
| Bredde | 32 m |
| Dybdegående | 8,7 m |
| BRT | 61.804 |
| Maskineri | ? |
| Fart | ? kn. |
| Antal passager | 0 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Panama |
| Flag | Panama |
| Tidligere navne | |
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |

