M/F Grbalj
| Rute | Kamenari - Lepetane |
| IMO | 9564205 |
| Bygget i år | 2009 |
| Værft | ?, Slovenia |
| Ejer | Pomorski saobracaj |
| Operatør | Pomorski saobracaj |
| Længde | 59,75 m |
| Bredde | 16,0 m |
| Dybdegående | 2,35 m |
| BRT | 597 |
| Maskineri | 2 * Cummins KTA 19–M3 |
| Fart | ? kn. |
| Antal passager | ? |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Kotor |
| Flag | Montenegro |
| Tidligere navne | |
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |


