M/F Panagiotis D
| Rute | Perama - Paloukia |
| IMO | 9595838 |
| Bygget i år | 2010 |
| Værft | Atsalakis Shipyard, Greece |
| Ejer | Agios Athanasios A |
| Operatør | ? |
| Længde | 86 m |
| Bredde | 17 m |
| Dybdegående | 2,1 m |
| BRT | 855 |
| Maskineri | ? |
| Fart | ? kn. |
| Antal passager | ? |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Athens |
| Flag | Greece |
| Tidligere navne | |
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |

