M/F Isefjord
| Rute | Hundested - Rørvig
|
| IMO | 9615781 |
| Bygget i år | 2013 |
| Værft | Western Marine Shipyard LTD, Bangladesh (#WMSHL 80) |
| Ejer | Hundested-Rørvig Færgefart A/S |
| Operatør | Hundested-Rørvig Færgefart |
| Længde | 51,0 m |
| Bredde | 11,2 m |
| Dybdegående | 2,25 m |
| BRT | 475 |
| Maskineri | 2 * Cumins QSK19 MCRS |
| Fart | 11 kn. |
| Antal passager | 147 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | 28 |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Hundested |
| Flag | Denmark |
| Tidligere navne | |
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | - |
| Notes | Interiør - Isefjord |
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested 18/5-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Isefjord 17/8-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Isefjord 17/8-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Isefjord 17/8-2013)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested, 30/7-2024)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Hundested, 30/7-2024)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Rørvig, 1/8-2024)
M/F Isefjord

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Rørvig, 1/8-2024)