M/F Dimitrios S
| Rute | Perama - Paloukia |
| IMO | 9630690 |
| Bygget i år | 1996 |
| Værft | Panagiotakis shipyard, Greece |
| Ejer | Agios Dimitrios SC |
| Operatør | ? |
| Længde | 98 m |
| Bredde | 18 m |
| Dybdegående | 2 m |
| BRT | 988 |
| Maskineri | ? |
| Fart | ? kn. |
| Antal passager | ? |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Athens |
| Flag | Greece |
| Tidligere navne | |
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |


