M/F Höegh Target
| Rute | ? |
| IMO | 9684976 |
| Bygget i år | 2015 |
| Værft | Xiamen Shipbuilding Industry Co., Ltd., China (#462A) |
| Ejer | Höegh Autoliners Shipping AS |
| Operatør | Höegh Autoliners |
| Længde | 199,90 m |
| Bredde | 36,50 m |
| Dybdegående | 10,30 m |
| BRT | 76.420 |
| Maskineri | B&W 6S60ME-C8.2 |
| Fart | ? kn. |
| Antal passager | 0 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | 8.500 |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Oslo |
| Flag | Norway |
| Tidligere navne | |
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | Höegh Tracer, Höegh Trapper |
| Notes | - |

