M/F Hornstind
| Rute | Igerøy (Vega) - (Ylvingen) - Horn Igerøy (Vega) - Tjøtta |
| IMO | 9796987 |
| Bygget i år | 2017 |
| Værft | Fiskarstrand Verft AS, Norway (#83) |
| Ejer | T-Finans AS |
| Operatør | Torghatten Midt |
| Længde | 69,90 m |
| Bredde | 14,2 m |
| Dybdegående | 3,90 m |
| BRT | 2.872 |
| Maskineri | ? + 500 kWh battery pack |
| Fart | 13,5 kn. |
| Antal passager | 245 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | 60 |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Brønnøysund |
| Flag | Norway |
| Tidligere navne | Hornstind (2017-2022) - Torghatten Trafikkselskap |
| Tidligere ejere | Torghatten Trafikkselskap AS (2017-2019) |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |




