M/F Franco DG
| Rute | ? |
| IMO | 9856983 |
| Bygget i år | 2018 |
| Værft | Frattis-Kotselis, Greece |
| Ejer | Delcomar Srl |
| Operatør | Delcomar |
| Længde | 93,12 m |
| Bredde | 17,56 m |
| Dybdegående | 3,9 m |
| BRT | 980 |
| Maskineri | ? |
| Fart | ? kn. |
| Antal passager | 600 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | 60 |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | ? |
| Flag | Italy |
| Tidligere navne | Theologos V II (2018-2025) - Evia Ferries |
| Tidligere ejere | Chrysovalandou Maritime Co. (2018-2025) |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |
