M/F Heilhorn
| Rute | Vennesund - Holm
|
| IMO | 9865221 |
| Bygget i år | 2020 |
| Værft | Sefine Shipyard, Turkey (#38) |
| Ejer | Torghatten Trafikkselskap AS |
| Operatør | Torghatten Midt |
| Længde | 84,5 m |
| Bredde | 14,2 m |
| Dybdegående | 3,9 m |
| BRT | 3.479 |
| Maskineri | ? + 1536 kWh battery pack |
| Fart | 10,5 kn. |
| Antal passager | 249 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | 60 |
| Lanemeter | ? |
| Hjemstedshavn | Brønnøysund |
| Flag | Norway |
| Tidligere navne | Heilhorn (2020-2022) - Torghatten Trafikkselskap
|
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |
M/F Heilhorn

Foto: Torghatten Trafikkselskap
M/F Heilhorn

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Holm, 19/7-2022)
M/F Heilhorn

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Holm, 19/7-2022)
M/F Heilhorn

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Vennesund, 19/7-2022)