M/F Abu Samrah
| Rute | Tarragona - Marseille - Haydarpasa |
| IMO | 9925655 |
| Bygget i år | 2023 |
| Værft | Flensburger Schiffbau-Gesellschaft, Germany (#782) |
| Ejer | Safeen RoRo 31 Ltd. |
| Operatør | UGR Ro-Ro |
| Længde | 209,79 m |
| Bredde | 26,0 m |
| Dybdegående | 6,8 m |
| BRT | 32.894 |
| Maskineri | 2 * MAN 8L48/60 CR |
| Fart | 21,5 kn. |
| Antal passager | 12 |
| Antal køjer | 12 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | 4.007 |
| Hjemstedshavn | Majuro |
| Flag | Marshall Islands |
| Tidligere navne | Abu Samrah (2023-2025) - ? Tennor Ocean (2023) |
| Tidligere ejere | IVP Ship Invest Ltd (2023) |
| Søster skibe | - |
| Notes | - |


