M/S To Skorsteiner
| Rute | - |
| IMO | ? |
| Bygget i år | 1947 / 1976 / 1986 |
| Værft | Burmeister og Wains, Denmark |
| Ejer | Fekete & Co A/S |
| Operatør | - |
| Længde | 107,8 m |
| Bredde | 17,7 m |
| Dybdegående | ? |
| BRT | 2.942 |
| Maskineri | ? |
| Fart | 16,5 kn. |
| Antal passager | 1.500 |
| Antal køjer | 0 |
| Antal biler | 110 |
| Lanemeter | ? |
| Antal jernbanespor | 3 |
| Længden af jernbanespor | 260,38 m |
| Hjemstedshavn | ? |
| Flag | ? |
| Tidligere navne | To Skorsteiner (1985-1987) - ? Fyn (1947-1985) - DSB Rederi |
| Tidligere ejere | Henri Hansen og Niels Nygaard I/S (1985)
DSB Rederi (1947-1985) |
| Søster skibe | - |
| Notes | Ombygget til bilfærge i 1976. Ombygget til pram i 1986. Synker i 1987. |

