M/F Seatruck Point
| Rute | ? |
| IMO | 9350666 |
| Bygget i år | 2007 |
| Værft | Astilleros de Huelva, Spain (#820) |
| Ejer | ? |
| Operatør | ? |
| Længde | 142,0 m |
| Bredde | 23,0 m |
| Dybdegående | 5,2 m |
| BRT | 14.759 |
| Maskineri | 2 * Wärtsilä 8L46D |
| Fart | 22 kn. |
| Antal passager | 12 |
| Antal køjer | 12 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | 1.830 |
| Hjemstedshavn | Limassol |
| Flag | Cyprus |
| Tidligere navne | Seatruck Point (2024-2025) - CLdN RoRo & Cobelfret Ferries Seatruck Point (2022-2024) - Seatruck Ferries Clipper Point (2016-2022) - Seatruck Ferries Clipper Point (2015-2016) - Inter Shipping Clipper Point (2013-2015) - DFDS Seaways Clipper Point (2012-2013) - Seatruck Ferries Clipper Point (2012) - DFDS Seaways Clipper Point (2008-2012) - Seatruck Ferries |
| Tidligere ejere | CLdN RoRo Ltd (2024-2025)
CLdN Shipholding I Ltd (2024) Seatruck Shipholding I Ltd (2017-2024) Delfos Naviera Aie (2010-2017) Bansalease SA (2008-2010) |
| Søster skibe | Al Hussein, Santa Rita, Ur, |
| Notes | Interiør - Clipper Point |
















