M/F Power
| Route | Heysham - Dublin |
| IMO | 9506215 |
| Building year | 2012 |
| Building yard | Flensburger Schiffbau-Gesellschaft, Germany (#747) |
| Owner | CLdN RoRo Ltd |
| Operator | CLdN RoRo & Cobelfret Ferries |
| Length | 142,0 m |
| Breadth | 25,0 m |
| Draft | 5,7 m |
| GT | 18.920 / 19.722 |
| Machinery | 2 * MAN 7L48/60CR |
| Speed | 21 kn. |
| Number of passengers | 12 |
| Number of beds | 12 |
| Number of cars | ? |
| Lanemetres | 2.166 |
| Port of registry | Valletta |
| Flag | Malta |
| Former names | Seatruck Power (2024-2025) - CLdN RoRo & Cobelfret Ferries Seatruck Power (2012-2024) - Seatruck Ferries |
| Former owners | Seatruck Ferries Two Ltd. (2012-2024) |
| Sister ships | Performance, Precision, Progress, |
| Notes | - |








