M/F Warnow
| Route | Warnemünde - Hohe Düne
|
| IMO | ? |
| Building year | 1995 |
| Building yard | Oderwerft Eisenhüttenstadt, Germany |
| Owner | Weiße Flotte |
| Operator | Weiße Flotte |
| Length | 38,0 m |
| Breadth | 11,6 m |
| Draft | 0,9 m |
| GT | ? |
| Machinery | ? |
| Speed | 7,5 kn. |
| Number of passengers | 150 |
| Number of beds | 0 |
| Number of cars | 25 |
| Lanemetres | ? |
| Port of registry | Warnemünde |
| Flag | Germany |
| Former names | |
| Former owners | - |
| Sister ships | Breitling, |
| Notes | - |
M/F Warnow

Photo: Michael Koefoed-Hansen (Warnemünde 21/4-2001)
M/F Warnow

Photo: Michael Koefoed-Hansen (Warnemünde 21/4-2001)
M/F Warnow

Photo: Michael Koefoed-Hansen (Warnemünde 11/4-2015)