M/F Leevsten
| Rute | Livorno - Rades |
| IMO | 9869954 |
| Bygget i år | 2019 |
| Værft | Flensburger Schiffbau-Gesellschaft, Germany (#780) |
| Ejer | SY RoRo 3 Pte. Ltd |
| Operatør | CoTuNav (Tunisia ferries) |
| Længde | 209,79 m |
| Bredde | 26,0 m |
| Dybdegående | 6,45 m |
| BRT | 32.887 |
| Maskineri | 2 * MAN 8L48/60 CR |
| Fart | 21 kn. |
| Antal passager | 12 |
| Antal køjer | 12 |
| Antal biler | ? |
| Lanemeter | 4.076 |
| Hjemstedshavn | Singapore |
| Flag | Singapore |
| Tidligere navne | Leevsten (2019-2020)
|
| Tidligere ejere | - |
| Søster skibe | Acacia Seaways, Fadiq, Liekut, Lismore, Longstone, Tulipa Seaways, Ulusoy-16, |
| Notes | - |
M/F Leevsten

Foto: Marianne Koefoed-Hansen (Flensborg 27/9-2019)
M/F Leevsten

Foto: Marianne Koefoed-Hansen (Flensborg 27/9-2019)
M/F Leevsten

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Marseille, 2/5-2022)
M/F Leevsten

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Marseille, 2/5-2022)
M/F Leevsten

Foto: Michael Koefoed-Hansen (Marseille, 2/5-2022)